U našoj školi održan državni stručni skup za nastavnike strukovnih predmeta

Početak rada nove kalendarske godine u našoj školi obilježen je održavanjem stručnog skupa u organizaciji Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih. U uvodnom je dijelu ravnateljica škole Antonela Šimunović pozdravila prisutne nastavnike te im zaželjela puno uspjeha u novoj godini. Stručni skup organizirale su i vodile viša stručna savjetnica za učenike s teškoćama Sandra Jukić i viša stručna savjetnica za ekonomiju, trgovinu i poslovnu administraciju Nina Kuljiš Palac. Cilj skupa bio je unaprjeđenje kompetencija kod strukovnih nastavnika za inkluzivno obrazovanje. Nastavnicima je istaknuto koje je promjene donio Pravilnik o osnovnoškolskom i srednjoškolskom obrazovanju učenika s teškoćama u razvoju te na koji način trebaju usvojiti promjene i primjenjivati ih u radu. Praktična radionica, u kojoj su aktivno sudjelovali i nastavnici Privatne gimnazije i ekonomske škole Katarina Zrinski, Božica Ostermann i Dragan Vukelja, bila je od iznimne koristi za sve nastavnike. Sudionici su razmjenjivali svoja znanja i iskustva u kreiranju IOOP-a, odnosno prilagodbe odgojno-obrazovnog sadržaja i individualiziranog pristupa u radu s učenicima s teškoćama. Također su predstavljeni i novi trendovi u poučavanju te je za kraj održano motivacijsko predavanje koje je oduševilo i ohrabrilo prisutne nastavnike za izazove u daljnjem radu.